woip

BLOW – NAwigacja w Rozmiarze XXL

Zaawansowana 7-calowa nawigacja BLOW wykorzystująca najnowsze
funkcje programu AutoMapa już dostępna w Polsce

WARSZAWA, 21 października 2010 r. ? BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, wprowadza do sprzedaży panoramiczną, multimedialną nawigację samochodową GPS – BLOW GPS70iBT o przekątnej ekranu 7 cali i rozdzielczości 800×480 pikseli.

Nowy produkt ucieszy kierowców, którzy korzystają z wielu informacji wyświetlanych podczas jazdy, jak również użytkowników, którzy wykorzystują multimedialne cechy nawigacji do pracy i rozrywki. Czytelność map docenią też kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów, którzy znajdują się z reguły dalej od ekranu nawigacji. Co najważniejsze, mimo 7 calowego ekranu, nawigacja jest stosunkowo lekka, bo waży jedynie 360 gramów. Ponadto, jej zgrabny i opływowy kształt podkreślony jest stylową, chromowaną ramką. Unikalne cechy, które wyróżniają nowy model BLOW GPS70iBT w klasie urządzeń PND są związane z menu urządzenia. Pierwszą z nich jest nowy system umożliwiający dostęp do wszystkich funkcji na jednym ekranie, co znacznie ułatwia sterowanie wszystkimi aplikacjami urządzenia. Drugą unikalną cechą jest możliwość ustawienia przez użytkownika własnego tła pulpitu, przy użyciu dowolnego zdjęcia lub grafiki zapisanej w pamięci urządzenia.

Nawigacja BLOW GPS70iBT jest jednym z pierwszych urządzeń PND o wielkości 7 cali, wykorzystujących najnowsze funkcje programu AutoMapa 6.6. Nawigacja z oprogramowaniem AutoMapa 6.6 udostępnia wizualizację natężenia ruchu ogromnego obszaru polskich dróg. Dzięki temu, kierowcy widzą aktualną średnią przepustowość ulic i spodziewane utrudnienia w ruchu. Łatwiej mogą zaplanować trasę omijając przeszkody i w rezultacie szybciej od innych uczestników ruchu pokonać dany odcinek trasy. Podczas nawigacji, użytkownicy BLOW są wspierani przez technologię LiveDrive!, dzięki której oprócz informacji o sytuacji drogowej przekazywanej w czasie rzeczywistym, z serwera AutoMapa Traffic pobierane są dane o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drodze. Dane wykorzystywane są do wyznaczania tras, pozwalają także ograniczyć do minimum problemy wynikające ze zmienionej organizacji ruchu w okolicy zablokowanych odcinków.

BLOW GPS70iBT, wyposażony w najnowszą AutoMapę 6.6, wykorzystuje też nowe rozwiązania w funkcjonowaniu systemu AutoMapa Traffic. Komunikaty głosowe nawigacji informują o korekcie w planowanym czasie dojazdu do celu, spowodowanej zmianami w aktualnym ruchu drogowym. W razie wystąpienia wypadku nawigacja sprawdza możliwości przejazdu trasami alternatywnymi i wybiera najlepsze opcje, informując o planowanej godzinie dotarcia do celu. Program został też rozbudowany o Asystenta Pasa Ruchu dla Polski i innych krajów Europy.
Dzięki wyposażeniu BLOW GPS70iBT w łącze Bluetooth, do przesyłania danych i głosu z telefonu, nawigacja może nie tylko pobierać dane z serwerów monitorujących sytuację na drogach, ale też pełnić rolę systemu głośnomówiącego i przeglądarki internetowej, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń. Podczas jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Nawigacja współpracuje z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania, w tym kamerą w wersji TIR.

42-kanałowy odbiornik GPS, w połączeniu z procesorem MediaTek MT3351 o częstotliwości 468 MHz, zapewniają wyjątkową dokładność ustalania położenia. Urządzenie pozwala też szybko ustalić pozycję pojazdu podczas jazdy.

BLOW GPS70iBT sprawdzi się też w roli odtwarzacza audio-wideo. Rozdzielczość ekranu 800×480 pikseli pozwala na zachowanie wysokiej jakości oglądanych plików oraz większą ekspresję obrazu. Szerokie spektrum obsługiwanych plików wideo i audio (w tym AVI, WMV, ASF, ASV, DAT, MPEG, MPG, MP4, WAV, WMA, MP3) umożliwia odtwarzanie najpopularniejszych filmów i muzyki, zaś wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z pokaźnej biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci. Transmiter FM umożliwia transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

Podstawowe modele nawigacji BLOW GPS70iBT dostępne są na rynku polskim od połowy października 2010 r. w cenie:
– BLOW GPS70iBT bez mapy – 699 PLN brutto,
– BLOW GPS70iBT + AutoMapa Polska XL ? 799 PLN brutto,
– BLOW GPS70iBT + AutoMapa Europe ? 949 PLN brutto.

BLOW GPS70iBT ? najważniejsze cechy:
Wyświetlacz LCD – ciekłokrystaliczny panel dotykowy 7 cali
Rozdzielczość ekranu – 800 x 480, 65536 kolorów
System operacyjny – WINDOWS CE NET 5.0
Procesor – MediaTek MT3351 o częstotliwości 468 MHz
Pamięć wewnętrzna SD RAM – 128 MB
Gniazdo pamięci microSD do 8GB SDHC
Złącze USB – mini USB 2.0 Full Speed
Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
Bluetooth 2.0
Internet (DUN)
System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
Dodatkowe narzędzia: czytnik e-booków, kalkulator, gry
Wejście Video
Obsługiwane pliki wideo – AVI, WMV, ASF, ASV, DAT, MPEG, MPG, MP4
Obsługiwane pliki Audio – WAV, WMA, MP3
Wymiary urządzenia – 190 x 120 x 16 mm
Waga urządzenia ? 360g

# # #
BLOW, producent wysokiej jakości samochodowych urządzeń multimedialnych. Firma oferuje szeroką gamę zaawansowanych mobilnych produktów, m.in. do nawigacji – systemy nawigacji samochodowej GPS, zestawy GPS z kamerą cofania oraz systemy car-audio: głośniki, subwoofery, kolumny, wzmacniacze, alarmy i adaptery samochodowe. Dodatkowe informacje nt. marki BLOW dostępne są na stronach: www.blow.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy