Wiadomości branżowe

GS-1548 ? bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie

ZyXEL prezentuje 48 portowy, gigabitowy przełącznik zarządzany przez WWW.ZyXEL poszerza swoją ofertę przełączników o urządzenie GS?1548 – 48 portowy przełącznik warstwy drugiej, wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania

ZyXEL prezentuje 48 portowy, gigabitowy przełącznik zarządzany przez WWW.

ZyXEL poszerza swoją ofertę przełączników o urządzenie GS?1548 – 48 portowy przełącznik warstwy drugiej, wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania przez WWW. GS-1548 został zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach, którym oprócz wysokich wymagań w kwestiach bezpieczeństwa, jakości usług i szerokości pasma, zależy także na łatwym w zarządzaniu sprzęcie, do obsługi którego nie potrzeba rozległego zaplecza IT.


Aby poradzić sobie z różnorodnymi wymaganiami sieci firmowych, GS-1548 został wyposażony w 40 gigabitowych portów na skrętkę Fast Ethernet oraz 4 porty RJ-45/SFP, zapewniających stabilną łączność 96 Gb/s. Wielofunkcyjność urządzenia oraz intuicyjny interfejs zarządzania przez WWW, pozwalają na łatwe wdrożenie w praktycznie każdej sieci.

Łatwe zarządzanie
Tradycyjne przełączniki z interfejsem WWW ułatwiają zarządzanie, ale nie eliminują jego złożoności, co jest największym problemem dla przedsiębiorstw nie posiadających rozległego zaplecza IT.  GS-1548 oferuje ulepszony, intuicyjny interfejs WWW z  funkcjami ułatwiającymi zarządzanie siecią. Dzięki najnowszej platformie sprzętowej, wspieranej przez inteligentną technologię ACL, funkcje automatycznego zapobiegania atakom DoS i automatycznej optymalizacji VoIP zapewniają bezproblemowe działanie sieci, przy wysokim stopniu bezpieczeństwa i zoptymalizowanej łączności VoIP.

Automatyczna optymalizacja VoIP
Choć technologia VoIP pozwala na usprawnienie komunikacji i zmniejszenie firmowych wydatków, źle skonfigurowane urządzenia często zniechęcają użytkowników do tej formy telefonii. Funkcja „Auto VoIP”, w którą wyposażony jest GS-1548, pozwala na ustalenie najwyższego priorytetu dla pakietów VoIP i w konsekwencji zagwarantowanie najwyższej jakości dźwięku. Urządzenie pozwala również na ustalenie czterech kolejek priorytetowych oraz kontrolę ruchu na poziomie portów, dla zapewnienia wysokiej wydajności i jakości.

Automatyczna ochrona przed atakami DoS
Zautomatyzowana funkcja ochrony przed atakami DoS stanowi odpowiedź na oczekiwania firm sektora SMB, które nie zawsze mogły pozwolić sobie na kompleksowe zabezpieczenie sieci. Po uruchomieniu funkcji „Auto DoS Attack Prevention”, GS-1548 wykrywa typowe ataki sieciowe i skutecznie im zapobiega. Urządzenie pozwala także na ochronę przed eskalacją ruchu rozgłoszeniowego, wspiera obsługę wirtualnych sieci LAN (VLAN) w standardzie 802.1Q oraz pozwala na zabezpieczanie dostępu do portów przełącznika (port security). Funkcje te znacznie podnoszą bezpieczeństwo sieci.

A to już wiesz?  ZyXEL oferuje darmowe licencje IPSec


# # #

Firma ZyXEL powstała w roku 1989 na Tajwanie. Swoje działania dostosowuje do potrzeb dynamicznie rozwijającej się branży sieciowej. ZyXEL skupiał swoją uwagę kolejno na różnych typach produktów: od modemów, przez urządzenia ISDN i rutery w segmencie SOHO, aż po pełną gamę rozwiązań sieciowych dla szerokiej, dobrze zdefiniowanej bazy klientów, w tym dla dużych firm i operatorów usług sieciowych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy