Wiadomości branżowe

Inteligentny przełącznik firmy ZyXEL

Firma ZyXEL Communications wprowadziła na rynek nowy zarządzalny przełącznik 28-portowy, oparty na technologii ExtraSmart™. Urządzenie zapewnia automatyczną ochronę sieci przed atakami DoS oraz wysoką jakość połączeń VoIP.

Nowa linia przełączników ZyXEL stworzona została w myśl idei „prostsza w działaniu, bardziej inteligentna sieć”, opartej na przeświadczeniu, że obecnie dostępne na rynku tzw. „inteligentne” przełączniki są zbyt skomplikowane, a ich konfiguracja wymaga zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Takie wymagania uniemożliwiają zastosowanie tego typu urządzeń w małych i średnich firmach dysponujących ograniczonym budżetem i nie posiadających rozbudowanego działu IT. Sztandarowym produktem nowej serii jest urządzenie ES-1528, wyposażone w zaawansowany chipset oraz technologię ExtraSmart™. Pozwala ona radykalnie uprościć zarządzanie bezpieczeństwem sieci i usługami VoIP. Funkcje ochrony przed atakami DoS, czy identyfikacji i ustalania priorytetu dla pakietów VoIP są dostępne za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Przełącznik wyposażono w intuicyjny interfejs graficzny, który sprawia, że konfiguracja urządzenia staje się banalnie prosta.


Lepsza ochrona przed atakami DoS.

Zautomatyzowana funkcja ochrony przed atakami DoS stanowi odpowiedź na oczekiwania firm sektora SMB, które nie zawsze mogły pozwolić sobie na kompleksowe zabezpieczenie sieci. Po uruchomieniu funkcji „Auto DoS Attack Prevention”, ES-1528 wykrywa typowe ataki sieciowe i skutecznie im zapobiega. Urządzenie pozwala także na ochronę przed eskalacją ruchu rozgłoszeniowego, wspiera obsługe wirtualnych sieci LAN (VLAN) w standardzie 802.1Q oraz pozwala na zabezpieczanie dostępu do portów przełącznika (port security). Funkcje te znacznie podnoszą bezpieczeństwo sieci.


Automatyczna obsługa VoIP

Choć technologia VoIP pozwala na usprawnienie komunikacji i zmniejszenie firmowych wydatków, źle skonfigurowane urządzenia często zniechęcają użytkowników do tej formy telefonii. Funkcja „Auto VoIP”, w którą wyposażony jest ES-1528, pozwala na ustalenie najwyższego priorytetu dla pakietów VoIP i w konsekwencji zagwarantowanie najwyższej jakości dźwięku. Urządzenie pozwala również na ustalenie czterech kolejek priorytetowych dla każdego z portów oraz kontrolę ruchu na poziomie portów, dla zapewnienia wysokiej wydajności i jakości.


Przepustowość ZyXEL ES-1528 wynosi 12,8 Gb na sekundę. Przełącznik wyposażony jest w 24 porty 10/100Base-T RJ 45 oraz 4 porty gigabitowe (2xRJ-45 i 2xSFP), pozwalające na różnorodną konfigurację i integrację z urządzeniami pracującymi w sieci. ES-1528 wspiera także standard agregacji łączy 802.3ad zapewniający elastyczne dostosowanie szerokości pasma (możemy utworzyć do 6 grup i do każdej przypisać do 8 portów).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy