woip

Migracja nowych użytkowników do FreecoNet

Rozpoczęło się przenoszenie kont użytkowników Tlenofonu na platformę FreecoNet. To kolejny etap fuzji dwóch operatorów, po udostępnieniu darmowych rozmów między użytkownikami. Do FreecoNet migrują także klienci innych dostawców VoIP. Firma zakończyła niedawno przenoszenie kont z IPTanifonu oraz Mediatela 4B. W najbliższym czasie zaplanowane są migracje użytkowników kolejnych dwóch operatorów.

Po fuzji FreecoNet i Tlenofonu, ogłoszonej w lutym br., nowo powstała spółka FreecoNet Tlenofon SA kontynuuje proces konsolidacji rynku VoIP. Kolejnym krokiem jest rozpoczęte właśnie przenoszenie na platformę FreecoNet kont użytkowników Tlenofonu. W wyniku migracji, która będzie trwała do końca sierpnia, powstaną dwie oferty. Z pierwszej z nich będą korzystać dotychczasowi użytkownicy FreecoNet i nowe osoby rejestrujące się na platformie. Druga natomiast będzie odwzorowaniem obecnej oferty Tlenofonu. Przeprowadzka nie wpłynie na zmianę cen i warunków świadczenia usług. Klienci zostaną poinformowani drogą mailową o terminie przeniesienia konta. W kolejnym etapie fuzji, zaplanowanym na przełom września i października, migrującym użytkownikom zostanie udostępniona możliwość zmiany oferty z Tlenofonu na FreecoNet. Dzięki temu będą oni mogli korzystać ze wszystkich usług dodanych dostępnych w ofercie operatora. Specjalnie dla użytkowników Tlenofonu powstał stale uaktualniany przewodnik po migracji. Dostępny jest pod adresem http://www.freeconet.pl/pl/przeprowadzka-tlenofonu/.

Konsolidacja rynku VoIP nabiera rozpędu nie tylko z uwagi na połączenie FreecoNet z Tlenofonem. Niedawno zakończył się też proces migracji użytkowników IPTanifonu, który został przejęty przez spółkę w 2. kwartale br. W pierwszej fazie klienci deklarowali chęć przejścia do FreecoNet, akceptując nowy regulamin. W drugiej zmieniali ustawienia bramki i potwierdzali chęć migracji, tym samym uzyskując dostęp do pełnej oferty operatora. Do platformy przyłączyli się już także klienci VoIP’owi firmy Mediatel 4B. W drugiej połowie roku dojdzie także do migracji klientów dwóch innych operatorów VoIP.

?Użytkownicy wiele zyskują przechodząc do FreecoNet. Poza usługami dodanymi i regularnymi promocjami, FreecoNet zapewnia także atrakcyjniejsze cenniki – np. dwukrotnie tańsze połączenia na telefony komórkowe (od 0,25 zł netto). Z naszej strony migracja nowych użytkowników to przede wszystkim dalszy etap konsolidacji rynku i umacnianie naszej pozycji w perspektywie konkurowania z dużymi telekomami. Dzięki temu będziemy również w stanie dostarczyć klientom usługi najwyższej jakości w najniższej możliwej cenie? ? mówi Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon SA.

Dodatkowe informacje o firmie

FreecoNet Tlenofon SA to wiodący operator na polskim rynku VoIP. W swojej ofercie posiada platformę telekomunikacyjną – FreecoNet – dla użytkowników indywidualnych i małych firm, która integruje rozwiązania wielu operatorów i dostępne na rynku technologie telekomunikacyjne (VoIP, PSTN, GSM). Umożliwia ona darmowe rozmowy telefoniczne pomiędzy abonentami różnych operatorów, jeśli tylko zarejestrowali oni swoje numery telefonów na platformie. Najniższe stawki przy połączeniach na numery niezarejestrowane gwarantuje TelArena ? innowacyjny moduł FreecoNet, gdzie kilku niezależnych operatorów rywalizuje ceną o obsługę każdego połączenia i zawsze wygrywa ten, który zapewnia najniższą stawkę w danym kierunku. FreecoNet to również inne, zaawansowane rozwiązania: zestaw usług dodanych dla biznesu (m.in. Wirtualny Fax, Rejestrator rozmów, IVR, Call Center) oraz FreecoNet Mobile dla telefonów komórkowych. Platformę obsługuje się przez intuicyjny panel www. Więcej informacji o FreecoNet: www.freeconet.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy