Wiadomości branżowe

Mobilne bezpieczeństwo ZyXELa

Do sklepów trafiło nowe urządzenie mobilne firmy ZyXEL. ZyWALL 2WG pozwala na stworzenie i zabezpieczenie sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11/a/b/g, opartej na połączeniu 3G.

ZyWALL 2WG to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników korzystających z dostępu do Internetu za pośrednictwem sieci komórkowych. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany firewall, obsługę VPN i sieci bezprzewodowych. Gniazdo kart rozszerzeń umożliwia tworzenie bezpiecznej radiowej sieci lokalnej z dostępem do Internetu praktycznie wszędzie tam, gdzie pojawia się zasięg sieci komórkowych GPRS, EDGE, UMTS lub HSDPA.

Urządzenie pozwala też na pracę z tradycyjną siecią przewodową. Dzięki swej uniwersalności ZyWALL 2WG stanowi praktyczne rozwiązanie dla często przemieszczających się użytkowników. Doskonale sprawdza się także podczas tworzenia sieci poza zabudowaniami i w miejscach, gdzie zbudowanie tradycyjnej infrastruktury kablowej jest trudne, bądź niemożliwe. ZyWALL 2WG może wykorzystywać połączenie w standardzie 3G jako podstawowy lub awaryjny kanał dostępu do Internetu. Przy połączeniach kablowych, urządzenie wspiera równoważenie obciążenia, a także technologie fail-over i fail-back. W trybie bezprzewodowym ZyWALL 2WG zapewnia elastyczność technologii dwuzakresowej, obsługując standard 802.11 w wersjach a, b i g.

Fabrycznie zaimplementowane funkcje urządzenia zwiększające bezpieczeństwo to: firewall z funkcją SPI, zapobieganie atakom DoS, obsługa VPN opartych na IPSec, a także filtrowanie treści. Zapewniają one najwyższej jakości ochronę przed atakami z Internetu. Dzięki technologii Secure Zone, ZyWALL 2WG umożliwia administratorom sieci sektora SOHO/SB udostępnianie usług i zasobów w tzw. strefie zdemilitaryzowanej (DMZ), odseparowanej od chronionej sieci lokalnej (LAN). Każda z nich może być chroniona przez odrębnie ustalone reguły firewalla.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy