Wiadomości branżowe

Rozwiązania ZyXELa gotowe na IPv6

6 czerwca br. miał miejsce światowy dzień wdrożenia IPv6 – standardu, który w przyszłości stanie się głównym protokołem internetowym. ZyXEL Communications, podobnie jak inni wiodący producenci urządzeń sieciowych, światowi dostawcy Internetu (ISP) i firmy internetowe, przyłącza się pełnej adaptacji IPv6 w swoich rozwiązaniach.

Rewolucyjny standard IPv6 został wyposażony w wiele ulepszeń dla zarządzania siecią, QoS, szyfrowania i autoryzacji. Przyniesie on wiele korzyści dla użytkowników, m.in. łatwy dostęp do sieci typu plug-and-play, wyższą wydajność strumieni multimedialnych i aplikacji przesyłanych przez protokół IP, wyższy poziom bezpieczeństwa, większą niezawodność i lepszą kontrolę nad aplikacjami internetowymi.

Płynna migracja z IPv4 do IPv6

Wypracowane przez firmę ZyXEL produkty i rozwiązania umożliwią klientom płynną migrację oraz wdrożenie najnowszej technologii bez problemów i przerw w funkcjonowaniu sieci. Już w 2004 roku ZyXEL Communications zdobył pierwszy certyfikat IPv6 Ready Logo Certification. Otrzymane w 2010 roku wyróżnienie “Phase II IPv6 ReadyGolden Logo potwierdziło zgodność wielu urządzeń VDSL2 i rozwiązań CPE ZyXELa z protokołem IPv6.

Aktualne portfolio zgodnych z certyfikatem IPv6 produktów ZyXELa obejmuje bazujące na DSL urządzenia CPE (urządzenia abonenckie), COE (urządzenia centralne), przełączniki sieciowe, LTE IAD (urządzenia dostępowe do Internetu), bramy dostępowe, aż po oprogramowania i rozwiązania zabezpieczające przełączniki sieciowe. Szeroka gama produktów ZyXELa zapewni operatorom telco, dostawcom usług i większym firmom możliwość zrealizowania dowolnego projektu opartego na najnowszym protokole zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Dla użytkowników domowych ZyXEL wdraża obsługę protokołu IPv6 na wybranych serwerach multimedialnych i będzie kontynuował ten proces na pozostałych produktach.

Czym jest IPv6

Użytkownicy, którzy nie mieli wcześniej okazji zapoznać się z gotową infrastrukturą i systemami dostępu zgodnymi z protokołem IPv6, więcej informacji o samym protokole, jak i dostępności produktów ZyXEL znajdą na stronie internetowej ipv6.zyxel.com oraz u dystrybutorów ZyXEL w Polsce: RRC, Action, AB i eD’system.

 

***

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania Internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy